כיצד גורמים ללקוח לרצות לקנות?

מאת: משה שמש
יועץ אסטרטגי ומלווה שיווקי

שיווק ומכירות בעולם צפוף!

מאת: משה שמש

 יועץ אסטרטגי ומלווה שיווקי

צמיחה פיתוח עסקי

שאלה אסטרטגית ממדרגה ראשונה ששואלים בעלי עסקים, בעלי חברות, נותני שירות את היועץ השיווקי הוא כיצד גורמים ללקוח לקנות.

הרי ידוע שהעולם שלנו מלא במוצרים, שירותים, בכל תחום יש מאות מתחרים, מאות אלטרנטיבות. כל חברה העוסקת בפיתוח מוצרים ושירותים מחפשת מנועי צמיחה מחוללי שינוי, יוצרת אסטרטגיה שיווקית, מאתרת יתרון יחסי, בונה מיתוג עם בידול.

אבל איך גורמים ללקוח לרצות לקנות?

להלן שישה פקטורים חשובים בהנעה לפעולה

השפעה שכנועית

 התאימו את המסרים שלכם לקהל היעד, בדקו מהם התחומים המעניינים את קהלי היעד, מה הרקע שלהם? מה הנושאים שידליקו אותם?  הבינו מול מי אתם עומדים ובנו חבילת מסרים מעניינת וזמינה לקהל היעד, כדי שירגיש שהוא הגיע למועדון שתמיד חלם להיות חבר בו.

עוררו עניין – אל תחפשו לסגור עסקה

עוררו עניין, הציגו רעיון

 מחקרים מראים שרעיון וחזון הם אבני דרך מעניינים וחשובים יותר מהמוצר או השירות ויגרמו ללקוח סקרנות לדעת עוד. אל תמהרו לסגור עסקה מידית – העסקה תגיע.

לעקוף את האדישות והשיפוט

 במיוחד בעולם בו מסרים עוברים בסרטונים עד 10 שניות, הפתיעו את קהל היעד שלכם בתוכן מעניין, מקורי לא פרסומי שיווקי. תגרו את הלקוח, תחדשו לו , תציגו לו תוכן אמיתי , אותנטי, מניע למוצר או השירות שלכם.

טקסט מותאם ליעדי הזמן

אם נדובר בתוכן? כתיבה מדוייקת במגוון האמצעים העומדים לרשותכם,  פייסבוק, לינקדין, אינטרנט או מצגות דאגו לכתיבה מדויקת, קופירייטינג מנוסח שיהיה מעניין, מגוון ותמציתי ויעמוד ביעדי הזמן אם זו פגישה אישית של 30 דקות או אם זה סרטון טיק טוק, אינסטגרם, פייסבוק זה עד 25 שניות לא יותר! אם זו גלישה באתר של 50 שניה או אם גלישה בפייסבוק. דאגו לבנות טקסט מותאם ליעדי הזמן – השתמשו בדימויים נכונים מעוררי אסוציאציה, תנו ללקוח לעוף עם הדמיון – אל תאכילו בכפית את המסר תנו ללקוח לדמיין .

עיצוב ככלי מקדם לקניה

 למשוך את תשומת החב, לעורר עניין, לעשות וואו! עיצוב גרפי, אלמנטים ויזואלים , תנועתיות, וידאו, ותמונות הם מנוע אסוציאטיבי חשוב. השתמשו במרחבי השראה שהלקוח ירגיש שהוא עף אתכם למקום אותו רוצים לקחת

על מנת לחבר בין הרצון השאפתני שלכם למכור הנוגע לעננים, ללקוח הנמצא על הקרקע, עליכם לבנות לו מטוס מעוצב שיטיס אותו לעננים וזאת על ידי גירוי נכון ומעמיק שיצור אצלו תחושת נחשקות.

20 שניות לתהילה: הטיק טוק חולל מהפכת מסרים, מוזיקה, עניין

אומנים, בעלי עסקים, נותני שירות, מקדמי אג'נדות, זמרים עם נוכחות , בונים לעצמם קהילות עוקבים, קהילה נבנית לאט ובהדרגה וצריך כל הזמן להפתיע כדי להשפיע, סרטונים קצרים יוצרים מודעות ומכאן דרך טובה לקניה

המשה שמש- כותב הינו מומחה לשיווק אסטרטגי, מומחה לשיווק דיגיטלי,  בעל ניסיון עשיר בחברות גדולות. מעניק שירות לחברות ועסקים קטנים ובינוניים ומוטיבציה להצלחה.

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים

כיצד גורמים ללקוח לרצות לקנות?

עוד בנושא

דילוג לתוכן